Nenašli jste co jste hledali?

Dejte nám vědět co jste na našich stránkách
nenašli a mi uděláme vše pro to,
aby jste při vaší další návštěvě již
nemuseli chodit jinam.

Nebo doporučte půjčovnu ve svém
okolí a staňte se zdarma na vždy
členem klubu rentalníků

Nebo doporučte půjčovnu!
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
X

Registrace půjčoven

Registrujte se ještě dnes
a získejte 1. měsíc členství ZDARMA
Neomezené kredity po dobu členství
Zobrazování na Rentall
Speciální akce pro členy
Získejte návštěvnost z tisíce návštěv Rentall
A mnohem více...
1. měsíc členství ZDARMA
Po prvním nabití +50% kreditů navíc

Proč je lepší si věc půjčit než koupit novou

05.02.2023 - Rentall.cz, rentall radí

V dnešní době je snadné si pořídit věci, které nám přinesou krátkodobou radost. Nicméně zdlouhavé finanční závazky a spotřeba energie, která je spojena s výrobou, znamenají, že koupě nové věci není vždy nejlepší volbou. Sdílení věcí může být jak ekonomicky efektivní, tak i ekologicky šetrné.

Sdílení je ekonomicky efektivnější

 

Sdílení věcí je ekonomicky efektivní, protože pomáhá snižovat náklady. Ať už se jedná o jízdu v autě, návštěvu kina nebo koupi nábytku, sdílení věcí může znamenat významné úspory. Kupování věcí, které budete používat jen několikrát, může být velmi drahé. Například místo koupě nového nářadí se můžete obrátit na půjčovnu nářadí, kde si ho vypůjčíte za cenu, která je nesrovnatelná s cenou nového kusu.

 

Sdílení je ekologické

 

Dalším faktorem, který nás může přimět k přemýšlení o sdílení věcí, je ekologie. Koupě nové věci často znamená vyšší spotřebu energie a surovin, což může mít vážné důsledky pro životní prostředí. Více lidí se teď obrací ke sdílení věcí, aby snížili používání nových surovin a spotřebovávání energie. Například sdílení domácího nábytku může znamenat snížení spotřeby dřeva a vyhnete se nutnosti vyhazovat starý nábytek.

 

Ať už je to z ekonomického nebo ekologického hlediska, sdílení věcí může být skvělou volbou. Místo kupování nových věcí je dobré se podívat po možnostech půjčování a sdílení.